تزریق واکسن آنفولانزا به کارکنان شرکت حفاري و اكتشاف انرژي گستر پارس

همزمان با فرا رسیدن فصل پاییز و شیوع بیماری سرماخوردگی، کارکنان شرکت حفاري و اكتشاف انرژي گستر پارس، خود را در برابر ویروس آنفولانزا واکسینه کردند.

به گزارش روابط عمومي PEDEX، مدير واحد ایمنی و بهداشت شرکت، با اشاره به افزایش چشمگیر بیماری های ویروسی در آغاز فصل سرما افزود: آنفولانزا از جمله بیماری های ویروسی است که صدمات بهداشتی و اقتصادی زیادی را به جامعه انسانی تحمیل میکند.

"مجتبي افشاري" اضافه کرد: پس از هماهنگی های انجام شده و حضور تیم مرکز پزشکی دانشگاه علوم پزشكي تهران- مركز بهداشت شمالغرب استان تهران در شرکت، واکسیناسیون مذکور بر اساس یک جدول زمانبندی مشخص انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ویروس های آنفولانزا سالانه تغییر کرده و انواع جدیدی از ویروس ها شیوع پیدا می کنند، لازم است واکسیناسیون هرساله و با آخرین ویروس های ضعیف شده ای که شناسایی شده اند انجام شود که این امر باعث می شود پرسنل دچار آنفولانزای فصلی نشده و غیبت های شغلی ناشی از آن کاهش یافته و درنتیجه بهره وری شرکت افزایش یابد.

افشاري افزود: به دلیل اینکه فصل آنفولانزا از ابتدای مهر ماه شروع و تا پایان اردیبهشت ماه ادامه می یابد، بهترین و موثرترین زمان برای دریافت واکسن، مهر و آبان ماه است.

روابط عمومی شرکت حفاري و اكتشاف انرژي گستر پارس