حضور پررنگ شرکت PEDEX در بیستمین همایش رتبه بندی شرکت های برتر

بیستمین همایش رتبه بندی شرکت‌های برتر ایران (IMI-100) روز یکشنبه ۲۹بهمن ماه در مرکز همایش‌های بین المللی صدا و سیما برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت pedex ، صبح روز یکشنبه 29 بهمن ماه، طی مراسمی که با حضور آقای دکتر محمد شریعتمداری وزیر محترم صنعت،معدن و تجارت ، محمدعلی محمدی مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی، مجید درویش مدیر مرکز رتبه بندی شرکت های برتر و دبیر همایش و جمعی از مسؤولان کشوری و مدیران بنگاه های اقتصادی کشور در مرکز همایش های بین المللی صداوسیما برگزار شد، اسامی یکصد شرکت برتر ایران اعلام و از مدیران تعدادی از شرکت های برگزیده تقدیر شد.

در این ارزیابی شرکت های برتر بر اساس ۳۳ شاخص همچون «بیشترین فروش»، «بیشترین سودآوری»، «بالاترین ارزش بازار»، «بالاترین ارزش افزوده»، «بیشترین دارایی»، «بالاترین اشتغال زایی»، «بهره وری کل عوامل» و ... معرفی شدند.

گفتنی است شرکت حفاری و اکتشاف انرژی گستر پارس طبق سنوات گذشته در این همایش حضور پررنگ و موفقی داشت و در بین ۵۰۰ شرکت برتر ایران حائز رتبه ۱۹۰ شد.

​لازم به ذکر است سازمان‌مديريت‌صنعتي از سال 1377 رتبه‌بندي شركت هاي برتر ايران را هر ساله انجام داده است. اين رتبه بندی با الهام از رسالت سازمان با فراهم نمودن آمار و اطلاعات شفاف و مفيد در مورد بنگاه‌هاي اقتصادي كشور، فضاي روشن‌تري از كسب و كار اقتصادي كشور ارایـــه مي‌دهد و به مديران بنگاه‌های اقتصادی، سياست‌گذاران و پژوهشگران، ياري ميرساند تا شناخت و درك دقيق‌تري از مقياس، ساختار مالي و اقتصادي صنايع و بنگاه‌هاي اقتصادي بزرگ كشور بيابند.