برگزاری جلسه آغاز به کار پروژه حفاری یک حلقه چاه ارزیابی میدان قزل تپه

به گزارش روابط عمومی PEDEX ، جلسه آغاز به کار پروژه قزل­ تپه  با حضور آقایان مهندس صلواتی، مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه گاز، دکتر نعمتی، مجری طرح­های ذخیره­ سازی گاز، دکتر کوهستانی، مدیرعامل شرکت حفاری و اکتشاف انرژی گستر پارس ، مهندس بهبهانی ­نیا مدیر عامل شرکت مهندسی نفت کیش و همچنين نماینده شرکت مشاور خارجی و با حضور مدیران و معاونین ارشد شرکتهای فوق، روز يكشنبه مورخه 98/05/6 در محل سالن همایش­های هتل سیمرغ تهران برگزار گردید.

 گفتنی است جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و سرود ملی آغاز گردید. در ابتدا آقای دکتر کوهستانی با خوش آمدگوئی به میهمانان؛ بر عزم شرکت حفاری و اکتشاف انرژی گستر پارس بر انجام این پروژه ملی در سطح استاندارد­های شركت ملي گاز تاکید نموده و با اشاره به انتقال ۱۰۰۰ کیلومتری دکل ۲۰۳ شرکت و استقرار آن در محل و پیشرفت خوب دیگر امور این پروژه، آمادگی شرکت برای مشارکت فعال در دیگر پروژه­ های بالادستی گاز را اعلام نمودند. در ادامه آقای مهندس صلواتی و دکتر نعمتی با تشکر از برگزاری جلسه و اعلام رضایت از پیشرفت امور، بر اهمیت ویژه پروژه در طرح ذخیره سازی گاز و گردآوری اطلاعات مخزنی میادین گازی استان گلستان تاکید و خواستار انجام کار با در نظر گرفتن تمام موارد ایمنی شدند.

لازم به ذکر است پروژه حفاری یک حلقه چاه ارزیابی خشکی در میدان قزل تپه، بعلت عمق بالای ۵۵۰۰ متر و همچنین دمای بالا، دارای ابعاد فنی بسیار پیچیده­ ای است. این پروژه بصورت EPD ، به کارفرمائی شرکت مهندسی و توسعه گاز و توسط شرکت حفاری و اکتشاف انرژی­ گستر پارس انجام خواهد شد و شرکت  مهندسی نفت کیش به عنوان مشاور کارفرما و همچنین شرکت خارجی پترواکسین به عنوان مشاور پیمانکار در انجام اين پروژه مشاركت خواهند نمود.