پنجمين کنگره بين المللي صنعت حفاري ايران و دومين کنگره اکتشاف و توليد

به گزارش روابط عمومی شرکت حفاری و اکتشاف انرژی گستر پارس،دومین کنگره اکتشاف و تولید و پنجمین کنگره و نمایشگاه بین‌المللی صنعت حفاری ایران روزهای شنبه و یکشنبه ۱۲ و ۱۳ اسفند ماه با حضور معاونان وزیر نفت و ۱۷۳ سخنران داخلی و خارجی در ۲۴ نشست تخصصی راهبردی، مدیریت و فنی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد.

این کنگره بین المللی با هدف تشريح و تبيين ابعاد و چارچوب هاي «الگوهاي جديد کسب و کار در صنعت بالادست نفت و گاز ايران» و  بررسي آخرين تحولات و چشم انداز آينده طرح هاي IPC و EPCF و الزامات حضور حداکثري بخش خصوصي در اجرا و مديريت طرح هاي نفت و گاز کشور با محوريت شرکت ملي نفت ايران و انجمن توانمندسازي دانش آموختگان صنعت نفت برگزار گردید. و مشتمل بر 30 پانل راهبردي ، مديريتي و تخصصي و بيش از 100 ارائه از طرف سخنرانان و متخصصان داخلي و بين المللي بود  و بيش از 1200 نفر از فعالان و ذينفعان کليدي صنايع بالادستي نفت و گاز اعم از مديران و کارشناسان شرکت هاي بزرگ بخش دولتي و خصوصي، شرکت هاي مطرح بين المللي مشتاق به همکاري با ايران و ... با مغتنم شمردن اين فرصت، در اين رويداد حضور فعالانه اي داشتند.

در اين رويداد آخرين وضعيت طرح هاي صنعت بالادست از منظر تمامي موضوعات و مباحث اصلي و کليدي مديريتي و فني از قبيل مدل هاي قراردادي، مدل هاي تامين مالي و سرمايه گذاري، منابع انساني و مديريت دانش، بيمه و مديريت ريسک، اکتشاف، ژئوفيزيک و زمين شناسي، طرح توسعه ميدان و مديريت مخزن، حفاري و تکميل چاه، بهره برداري و توليد، ازدياد برداشت، تاسيسات سطح الارضي، کالا و تجهيزات و ... مورد بررسي و واکاوي قرار مي گيرد.

گفتنی است در روز نخست کنگره، سرکار خانم حمیدی فر ، مدیراداری و منابع انسانی شرکت حفاری و اکتشاف انرژی گستر پارس، به عنوان یکی از اعضای "پنل تخصصی منابع انسانی و مدیریت دانش در صنایع بالا دستی" حضور داشت و با اشاره به چشم انداز آینده منابع انسانی گفت: از مهمترین  عوامل  برای مواجه با تحولات  اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و تکنولوژیکی در مدلهای کسب و کار توجه به منابع انسانی است که منجر به یک تصویر آرمانی قابل تحقق از آینده می باشد که با سرمایه انسانی متعهد و وفادار به یک خواسته ملی و عزم ملی تبدیل خواهد شد و موجب هدایت تحولات و تغییرات به سوی آینده روشن و مشخص  می گردد. ایشان افزود با تصویر درست از چالشها و پیشرانه ها و با سیاستگذاری و مشخص نمودن اهداف و استراتژیهای که از الزامات تحقق چشم انداز می باشد می توان بر تحولات پیروز گردید و این امر زمانی محقق می گردد که رهبران منابع انسانی ، مدیران ارشد و سرمایه انسانی سازمانها دانش، توانایی و مهارتها و شایستگیهای خود را در جهت تحقق هدف آرمانی همسو سازند.مدیر اداری و منابع انسانی شرکت pedex در ادامه سخنان خود گفت: روند تغییرات و دگرگونیها در محیط داخلی و خارجی شرکتها در صنعت نفت برای حفظ مزیت رقابتی  موجب تغییر نگرش مدیران ارشد به سرمایه انسانی، تغییر ساختار سازمانی، فرهنگ سازمانی و ارزشهای سنتی حاکم بر سازمانها خواهد شد.  در حال حاضر مدیریت منابع انسانی در سازمانها علاوه بر وظایف مدیریتی و فرایندی دارای  نقشهای مدیریتی در مدل کسب و کار سازمانها می باشد یکی از نقشهای مهم مدیریت منابع انسانی در تحولات  نقش عامل تغییر در بحرانها  می باشد.

همچنین در روز دوم کنگره نیز مهندس محمد منجزی؛ معاون حفاری شرکت انرژی گستر پارس، جزو اعضای پنل تخصصی بررسی کنترل مهار فوران چاه ۱۴۷ رگ سفید بود و با اشاره به مجموعه مقررات حفاری گفت: مجموعه مقررات حفاری که نزدیک به ۱۰۰سال از نگارش آن می‌گذرد یکی از کامل‌ترین کتاب‌های حاضر در صنعت حفاری است، اما آیا زمانی که حفاری می‌کنیم به این قوانین نیز توجهی می‌شود؟ آیا طبق مقررات پیش می‌رویم؟‌ معاون عملیات شرکت حفاری و اکتشاف PEDEX با قدردانی از افرادی که به مهار آتش و فوران چاه ۱۴۷ رگ‌سفید پرداختند، اظهار کرد: مهار فوران این چاه غیرت می‌خواست و افرادی که این کار را انجام دادند از جان خود گذشتند و با ایثار و از خودگذشتگی این چاه را مهار کردند.

شایان ذکر است همزمان  با برگزاری کنگره ، نمایشگاه جانبی با حضور شرکتهای فعال در این حوزه با هدف معرفی آخرین دستاوردها و فرصتهای توسعه و سرمایه گذاری در این صنعت برگزار شد  و شرکت حفاری و اکتشاف انرژی گستر پارس به همراه شرکت های دیگر زیر مجموعه هلدینگ سینا در غرفه هلدینگ انرژی گستر سینا حضور داشت. هدف از برپایی این نمایشگاه ارایه و معرفی آخرین دستاوردها و فرصت‌های توسعه و سرمایه‌گذاری در این صنعت بوده است.